| SuntEmo a întrebat:

De ce oare avem nevoie de atata tehnologie?! Africanii din triburi traiesc si fara net, telefon mobil sau fara televizor... la noi daca se taie curentu nu am putea sa rezistam sad de ce o fost nevoie sa traiasca Einstein, Aristotle si alti destepti. pe vremuri traiau numai oameni sanatosi si acum fiecare al doilea este bolnav... cea ce ne omoara este sigur tehnologia.

Răspuns Câştigător
| XxLorexX a răspuns:

Sunt de total de acord cu tine! Da-mi mie funda, ca tie nu iti poti da singura. rolling on the floor Trebuie sa incerc si eu sa imi raspund singura la intrebari... rolling on the floorlaughingrolling on the floor

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si contaminatia de co2 eliberata in atmosfera, nu mai zic de fumul de tigara ca si ala e la fel.

| EduardTPU a răspuns:

Nu e vina lui: "Einstein, Aristotle si alti destepti", ci a noastra pentru ca noi am facut ce am vrut cu tehnologia.Si avem nevoie de tehnologie ca sa "supravietuim",sa ne integram in societate,acum cei care nu stapanesc cat de cat domeniul it,nu sunt prea solocitati la angajarea pentru un anumit loc de munca (de ex. nu stiu cate secretare in ziua de azi sunt angajate fara sa stie cum sa foloseasca un computer). S-a ajuns deja prea departe ca sa mai putem da inapoi,nu avem incotro decat sa acceptam situatia sau sa ne mutam in Africa,Australia,dar crede-ma nu cred ca o sa-ti fie prea usor,deja sistemul nostru imunitar e la pamant,din cauza poluarii(care da,deriva din tehnologie),lipsei de miscare(si aici nu ma refer la plimbarile printre blocuri,de acasa pana la magazin,ci la SPORT),indoparea cu antibiotice la orice durere de stomac,sau mai stiu eu ce. Daca mai punem la socoteala si schimbarile climatice, care au produs si inca produc secete, tragem linie si observam ca ca sa supravietuiesti intr-un astfel de mediu in zilele de azi e MULT mai greu decat se putea acum multi ani.Deci concluzia este ca nu ne facem numai noua rau ci si altora! Sa renuntam la tehnologie de tot, nu putem, dar sa folosim strictul necesar DA!

| MajorAsshole a răspuns:

Sigur! Pun pariu ca tot din cauza tehnologiei nu stii sa scrii corect anumite cuvinte...dar, paradoxal, datorita aceleiasi tehnologii ai putut sa pui aceasta intrebare. ce rau sunt!

| MajorAsshole a răspuns:

? Mi se pare mie sau ti-ai raspuns singura? Oameni buni, sunt atat de obosit, sau fata asta chiar si-a raspuns singura? Fatooo, daca chiar esti emo, iti recomand sa ne faci tuturor un bine si sa treci direct la beregata!

| ɹǝʞoſ a răspuns:

Tu...ti-ai raspuns cumva...singura?:O?! Woow thinking sau poate vad eu prost ca n-am dormit bine thinking

| SuntEmo explică:

Stii ca ai pus intrebarea asta pe un suport tehnologic... nu? E trist ca suntem mai aproape de lumea creata de oameni decat de cea naturala, sunt de acord. La un moment dat, eram la niste cursuri si mentorul nostru ne-a spus sa cautam in genti si sa dam tot ce tine de tehnologie: telefoane, mp3 playere, laptopuri etc. Le-am pus, fiecare aveam cate 2 telefoane, mp3, agende electronice. Apoi ne-a spus sa cautam si sa punem un element natural, neprelucrat de mana omului. Cineva a pus o piatra, cineva a pus o scoarta de copac. Atat, restul de 13 oameni nu aveam nimic natural cu noi.Numai bine!