| Rankup a întrebat:

De ce pe windows 8.1 nu imi detecteaza placa video si celelalte drivere nu sunt instalate? Pe windows 10 orice versiune daca dau pe custom installer si sterg toate datele placa video si restul driverelor sunt instalate, pe windows 7 nu am incercat dar vreau sa stiu ce sa fac ca sa imi detecteze placa video si restul pe windwos 8.1

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Windwos 8.1 NU conține driverele dispozitivelor la care faci referire. Probabil sunt fabricate ulterior lansării w8. La fel se va întâmpla probabil și la w7

13 răspunsuri:
| Rankup explică (pentru sierra1):

Pai bine dar de ce la windows 10 sunt deja instalate?

| sierra1 a răspuns (pentru Rankup):

Dacă citeai răspunsul ințelegeai să dispozitivele la care faci referire sunt probabil apărute intre lansările celor doua - W9 si W10 și de aia unul le include și altul nu

| Rankup explică (pentru sierra1):

Aaaa.ok mersi, dar eu fnca sunt al dracu am sa vad daca face la fel si pe windwos 7 ultimate daca merge o sa iti zic am se downloadeaza iso-ul

| sierra1 a răspuns:

Succes

| MadnesOfJuice a răspuns:

Windows 10 iti detecteaza driverele automat, la celelalte nu. Trebuie sa iti cauti modelul si instalezi.

| Rankup explică:

Esti sigur?

| Rankup explică:

Ms o sa am nevoie

| Rankup explică:

Bun deci la windows 10 la toate leptopurile/calculatoarele le detecteaza automat?

| Rankup explică:

Deci daca sa zicem ca apare windows 11 sau alta versiune si il instalez windows-ul va detecta placa video?

| Rankup explică (pentru sierra1):

Deci daca sa zicem ca apare windows 11 sau alta versiune si il instalez windows-ul va detecta placa video

| sierra1 a răspuns (pentru Rankup):

Vorbim după ce apare win11

| Rankup explică (pentru sierra1):

XD deci nu cred ca o sa iti dai cu presupusul daca va vedea driverele, nu?

| sierra1 a răspuns (pentru Rankup):

Maybe yes, maybe no, vedem atunci