| Skarr a întrebat:

De ce perforamanta pcului meu e mai slaba decat vad pe Youtube? Am ryzen 3 3200g cu rx 580 8 gb si 8 gb ram. Adica unii joaca cu 60 fps 1080p pe high si eu asa avea cam 40 fps cu 720 p pe low, medium. Videoclipurile sunt de o saptamana deci nu sunt de vina updateurile. Asa e la toate jocurile. Cred ca are legataura cu faptul ca placa mea video e la mana a doua. Aveti niste teste de placa video / procesor sa imi dau seama ce nu e bine

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Eu am impresia ca incearca sa ti le ruleze cu placa video integrata, cea dedicata nu o porneste si cea mica se chinuie. Dai disable si vezi cum face, apoi verifica driverele si sistemul de operare, ceva nu se pupa... trebuia sa zburde pe Youtube.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cred ca e treaba de setari si configuratie. Nu ai zis ce rami ai, ce placa de baza, ce sursa... se aduna unele cu altele si ajungi la un mare spanac. P.S. Sper ca folosesti W10 si nu 7...

| NLS a răspuns:

Performanta e strâns legata și de temperatura, și de placa de baza...

Postează temperatura minima, medie și maxima obținută în timp ce te joci.
Daca nu știi cum, scrie mi pe privat.

Spune și ce model de placa de baza ai, modelul și specificațiile ram ului...pe care sper ca îl ai în Dual Channel.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Și in plus, AI DEZACTIVAT placa integrata din BIOS?

| sayWhaaat a răspuns:

Nu are cum, adica inteleg ca ideal e sa ai 16gb ram, dar rx 580 ar trebui sa duca orice joc 1080p pe high 60 fps, pentru asta a fost facuta. Ceva nu e in regula.