| Girly97 a întrebat:

De ce player am nevoie pentru a asculta muzica fara sa mai folosesc DVD playerul?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi multe alte tipuri de aparate (de exemplu radio) care au mufa USB si redare mp3 (muzica comprimanta). De asemenea, poti folosi orice telefon care are mp3 player si cartela de memorie (de pe care poate reda muzica).
Mai exista si aparate de redare specializate pe redare muzica, poti reda muzica de pe calculator etc. etc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mp4 player.

| Bizon95 a răspuns:

Mp3 player NU mp4... mp4 E FORMAT VIDEO, NU AUDIO
insa telefonul merge foarte bine la treaba asta

treaba e ca depinde pe ce ai muzica
daca e mp3 atunci ce am scris mai sus
daca ai CD audio atunci CD player

deci, in ce format ai muzica?

| Girly97 explică (pentru Bizon95):

In format CD.

| Bizon95 a răspuns (pentru Girly97):

Atunci am scris bine, CD player
din pacate nu mai sunt la moda de ani buni
asa ca nu gasesc decat profesionale sau semi-profesionale
https://www.emag.ro/......priceasc/c
cel mai ieftin 500lei, fata de dvd player care poate reda si un CD audio:
https://www.emag.ro/......priceasc/c
130lei

motivul ar fi ca s-a trecut cu, catel si cu purcel pe mp3 si on-line stream, chiar am vazut aici pe TPU oameni care nu stiau DELOC, ca un telefon poate reda binemerci mp3-uri bagate in el pe card sau cablu

| Girly97 explică (pentru Bizon95):

Iti multumesc.

| Bizon95 a răspuns (pentru Girly97):

Cu placere