| eduard96111001 a întrebat:

De ce pot sa inteleg mai greu decat normal ruterul?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a intelege ceva, cum functioneaza, trebuie intai sa inveti principiile de baza, de functionare.
Pasul urmator este sa inveti, pe parti componente rolul si functionarea fiecaruia, iar in ultima instanta si finetele de verificare /reglare.

Acesta este valabil la orice, incepand cu o "simpla" caruta pana la o racheta interstelara sau de la un pahar de apa pana la o hidrocentrala etc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar de ce ar trebui sa il intelegi? Ti a zis el ceva si tu nu ai inteles? De cand vorbeste routerul? laughing O vizită la psihiatru cand faci? Ar fi cazul.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate pentru ca nu ai cunsotinte suficiente de computere, procesoare, routere etc.
ca sa inveti, trebuie sa o iei cu cele mai elementare notiuni, sa poti ajunge intr-o zi sa intelegi ce face routerul, cum arata si ce functie indeplineste.

| doctorandus a răspuns:

Dap, foloseste modelul OSI, pe care in practica niciun producator de routere nu e obligat sa-l respecte.

| johnnny123 a răspuns:

Judecând după modul în care te exprimi, probabil ai foarte multe probleme de înțelegere, nu doar legate de router.