| king5151 a întrebat:

De ce primesc notificare precum: Unul din contactele tale este pe Instagram cu numele de? Daca imi fac cont si nu pun niciun numar de tel o sa primeasca altii notificare ca sunt pe Instagram cu numele de?

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Probabil ai bifat ca Instagram sa iti asocieze contul cu Facebook, implicit sa iti sugereze contacte de acolo. La urma urmei, atat Facebook cat si Instagram sunt platforme sociale detinute de acelasi om.

Si eu am patit sa ma gaseasca oamenii de pe Instagram pe Facebook si sa-mi dea add. laughing

Am mai observat si ca persoanele care au o activitate foarte scazuta primesc acest tip de notificari, impreuna cu cele de tipul : x a postat pe Instagram, y impreuna cu altii sunt pe Instagram etc.

| blackann a răspuns:

Nu poti sa faci cont fara nr de tel sau mail.

| king5151 explică (pentru blackann):

Poti, cu email, sau faci cu nr si apoi stergi nr de telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr Ca ai dat accept ca Instagram sa iti acceseze căsuța cu contacte.

| blackann a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are nicio legatura, eu nu am dat si tot imi apare cand isi face cineva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru blackann):

Ok.imi cer scuze.nu am stiut