| AndreiTudose a întrebat:

De ce procesorul se incalzeste mai tare cu noua placa de baza? GIGABYTE GA-M56S-S3 este placa noua. Cu cea veche (care este acelasi model) statea la 35 - 40 de grade. Cu asta are intre 60 si 68 de grade. De ce? Pasta am pus. Ce poate sa fie?

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Cata pasta ai pus?
Sper ca ai pus cat doua bobe de orez!

| DamianCS a răspuns:

Ai pus pastă nouă între procesor și radiator-ul pe care este montat ventilatorul? Dacă nu, ai grijă să nu-l prăjești. Pune pastă și se rezolvă.

| AndreiTudose explică (pentru DamianCS):

Da am pus. Am si mentionat ca am pus alta pasta.

| DamianCS a răspuns (pentru AndreiTudose):

Vezi să-l fi și conectat, ventilatorul, iar pastă îți recomand să folosești cu germaniu, nu cu siliciu.

| Catalin2099 a răspuns:

Poate se incalzeste pentru ca nu sunt compatibile. Eu zic sa te duci cu calculatorul la un expert si iti va explica el mai bine de ce se incalzeste asa de rau.

| AndreiTudose explică (pentru Catalin2099):

Am achizitionat acelasi model de placa. Nu are cum sa fie problema de compatibilitate.