| dienutza21 a întrebat:

De ce satanistii urasc crestini? Eu sunt ortodoxa si nu am nimic cu satanistii dar sunt si crestini care urasc satanistii.

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Pai in primul rand o descriere oarecare:
"Venerarea lui Satan nu este o parte esențială în satanism. Nu trebuie să îl venerezi pe Satan pentru a fi un satanist. Ideea din spatele satanismului este să devii cât mai bun și să faci ceea ce te face fericit și te binedispune. Atât timp cât urmezi calea satanistă în viață, te poți numi satanist."

Sincer sa fiu satanistii nu urasc crestinii, ci urasc prostia.

14 răspunsuri:
| WeeD a răspuns:

CatalinGti esti prost de dai in gropi.Mai multe explicatii n-are rost sa-ti dau.

| WeeD a răspuns:

@mEntol
"Satanisti nu sunt altceva decat oameni cu probleme mintale."
Iti dau dreptate.
Respect.

| behappy a răspuns:

@CatalinGti

"Inainte de Hristos si dupa Hristos. Adica cine a facut oamenii inainte de Hristos?"

Nici eu nu stiu cine l-a creat pe Dumnezeu.Dar chestia cu inainte si dupa.
Hristos = Fiul lui Dumnezeu
adica.chestia cu "i Hr" e perioada dinaintea nasterii lui Hristos.

| shadow1994 a răspuns:

Pot sa intreb si eu care e legatura dintre satanisti, crestini si religie?

| Narfundo a răspuns:

E bine de stiut ca nu mai are rost sa iti bati capu cu astfel de probleme.Cel mai bine este sa nu ti cu nimeni">
Adica nu mai exista crestini adevarati.Satanisti nu sunt altceva decat oameni cu probleme mintale.Nu trebuie luati in considerare.Cel mai bine este sa ne ferim de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sunt niste intrebari care sunt prea fucked up. cum sa iti explic. Dracul face rau dar Dumnezeu nu il opreste. Unu face ceva unu nu face nimic. Si cum vine asta. Inainte de Hristos si dupa Hristos. Adica cine a facut oamenii inainte de Hristos? Si cine a format acest spatiu vast.cum sa-i zic. Noi suntem decat un ac intru-n car cu fan. o parte la un miliard la ce exista acum... Deci daca se intampla atata rau in lumea asta de ce Dumnezeu nu face nimic? Si intrebarea intrebarilor. Daca Dumnezeu a creat omul de fapt cine l-a creat pe el? A aparut din nimic? sau cum?

| JokerV a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci cum sa iti explic sunt niste raspunsuri prea fucked up nici tu nu sti cine a facut pe cine ai fost indopat cu idei de **** de la parinti tai crescut intr-o secta,,

| chanel333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iubire, daca dumnezeu l ar termina pe satana ar fi totul prea simplu. tocmai, dumnezeu ne lasa sa alegem liberi, fie pe El, fie pe satana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...crestinii ii urasc pentru ca satanisti sunt de partea lu satana.si invers!
Satanistii ii urasc pe crestini ca sunt de partea lui Dumnezeu(adica binelu)si nu de partea lor!

| MortalProxy96 a răspuns:

Urâm creștinii pentru că dacă ei ne prind, pe noi sataniștii încep să ne atace cu aghiazmă, să ne dea cu biblia în cap și să ne facă eseuri despre cum Iehova e tatăl nostru și ***. De-aia vă urâm, că vă apucă rău la subiectul "religie".

| Marian_Dima_1998 a răspuns:

Eu sunt satanist si iti spun care e faza
pentru noi d-zeu e rau iarSAtANA e sfant
multi dintre noi au facut ritualuri si lau vazut

| chanel333 a răspuns:

Eu nu sufar satanistii! cum as putea suporta pe cineva care e de partea dusmanului meu?