| anonim_4396 a întrebat:

De ce se intrerupe din cand in cand conexiunea dintre un Samsung S6100 si calculatorul de pe care reda un film? Folosesc aplicatia AllShare, routerul are standardul N si sta la 3 metri de televizor, iar calculatorul e destul de rapid si nu este programat sa intre in stand-by sau sa isi inchida ecranul.

Răspuns Câştigător
| Comandantul a răspuns:

Foloseste un cablu hdmi pentru filme si nu se va mai intrerupe.Folosind wireless-ul cu AllShare su router + distanta sunt mai multe necunoscute care mai greu iti dai seama mai ales daca nu esti la fata locului, asa ca trebuie sa le dibuiesti. (si chiar daca nu ai hdmi la pc poti folosi un cablu vga + rca pentru audio) si o sa mearga brici. Sper ca putut sa te ajut.Ai grija de tine si spor la treaba.

| anonim_4396 explică (pentru Comandantul):

Mersi de raspuns, a trecut ceva timp de cand am postat intrebarea si intre timp am cumparat un calculator MULT mai performant, iar aplicatia nu mai cauzeaza probleme. In plus, televizorul s-a desteptat peste noapte.

1 răspuns: