| anonim_4396 a întrebat:

De ce se misca greu un telefon pe Android?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar cele slab dotate se misca greu pe Android.

| jackelender a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica "slab dotate"?

| anonim_4396 explică (pentru jackelender):

Procesor slab si putina memorie RAM. Cam astea sunt cauzele care pot duce la, lag pe un telefon cu sistem de operare Android.

| jackelender a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca are 1000 MHz procesor si 768 MB RAM nu e destul?

| anonim_4396 explică (pentru jackelender):

Ba da, si la 800 MHz ruleaza bine. Daca te streseaza problema lag-ului poti sa re-instalezi Android-ul. Probabil ca este ceva de la el. Sau mai sterge din aplicatiile pe care nu le folosesti intens ( in caz ca ai prostii care nu le folosesti ).

| jackelender a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am multe aplicatii, dar oricum am multa memorie...dar am memoria RAM destul de incarcata, gen 300-400 MO incarcati si dupa ce dau "golire memorie RAM" dar de ce? Si cum pot sa reinstalez Androidul? Si daca reinstalez Androidul inseamna sa sterg toate datele din telefon? Si Androidul ramane original?

| jackelender a răspuns (pentru jackelender):

Pardon, MB, nu MO

| anonim_4396 explică (pentru jackelender):

Ce telefon ai?

| jackelender a răspuns (pentru anonim_4396):

Un Samsung Galaxy S Duos(S7562)

| anonim_4396 explică (pentru jackelender):

Daca reinstalezi Android-ul da, se sterg datele. Se poate face un backup daca tii neaparat la ele. Eu mi-am schimbat Android-ul acum cateva luni ( am trecut la penultima versiune existenta + ca cea anterioara avea ceva probleme ). Nu e mare filozofie dar trebuie sa fii atent la procedura. Uite aici un tutorial ( sper sa-si faca treaba. ) : http://au.ibtimes.com/......ndroid.htm

| jackelender a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-am reinstalat Androidul(de pe telefon)si tot mi se misca greu...si mi se misca greu si subway surfers si mi se misca si inainte...dar de ce?

| anonim_4396 explică (pentru jackelender):

M-am uitat pe YT. vad ca pe alte telefoane S Duos merge bine Subway Surfers. Nu stiu ce poate sa aiba al tau. Chiar asa de greu se misca? Du-l la un service daca crezi de cuviinta.

| laurentiubaa a răspuns:

Salut, eu iti zic ca ai luat un virus sau ceva, ai multe aplicații poate asa ceva... uita-te la spațiul de stocare sa vezi câtă memorie mai ai. Fundita?