| AnonimFaraPereche a întrebat:

De ce sunt procesoare diferite a telefonului Samsung pe piețele din Europa si Sua?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns simplu:
Samsung/Qualcomm nu pot fabrica atatea procesoare sa ajunga si pentru SUA si pentru Europa.
Asa ca pentru uan face Samsung, pentru cealalta Qualcomm.
Nu sunt diferente mari intre ele.

| AnonimFaraPereche explică (pentru anonim_4396):

Adica nu sunt alea din SUA mai bune ca cele din Europa, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Diferente mici. happy

| Crackman a răspuns:

La fel si cu masinile, americani le au mai puternice.

| SonicAndrei a răspuns:

Din motive de marketing. Până acum câțiva ani, Samsung folosea pentru cele mai bune telefoane cele mai bune procesoare, adică cele fabricate de Qualcomm: Snapdragon. Samsung şi-a dezvoltat între timp propriile procesoare - Exynos - care astăzi le-au cam echivalat pe cele de la Qualcomm. Eu cred că Samsung vrea să-şi vândă propriile procesoare cât mai bine, dar nu poate renunța nici la contractul cu Qualcomm din mai multe motive. De aceea sunt 2 versiuni.
Dacă ai posibilitatea, alege Snapdragon în locul lui Exynos fiindcă sunt puțin mai rapide şi mai economice. Diferențele sunt totuşi mici.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Crackman):

E na, cine zice?