| Alexandru_Paul_1998_MkgN a întrebat:

De ce Sursa am nevoie pentru o placa de baza Asrock B85M Socket 1150 PCI-E3.0 USB3.0, un procesor INTEL Pentium Dual Core G3220 Haswell Frecventa 3000 Mhz, hard- disk de 1TB si 2 giga de ram DDR3?

Răspuns Câştigător
| Heliodor a răspuns:

Ia-ti una de 500-600 de la o firma medie, nu gen delux, ai grija sa aiba un cooler de 10. Si nu cred ca o sa ai probleme

| Jipa95 a răspuns (pentru Heliodor):

Si una de 400 W mergea perfect.

| Heliodor a răspuns (pentru Jipa95):

Sigur, dar o sursa mai buna inseamna viata mai lunga pentru ea, voltaje mai sigure si cateodata atenueaza cateodata variatiile din priza