| LanguageMaster a întrebat:

De ce telefoanele Allview sunt produse în China?

Răspuns Câştigător
| Helper69 a răspuns:

Pentru că telefoanele Allview sunt telefoane rebrănduite. Allview cumpără telefoanele de la o firmă chinezească, pun brandul lor pe telefoane și le vând nițel mai scump.

| LanguageMaster explică (pentru Helper69):

Dar nu mi se pare corect?

| Helper69 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nimic nu e corect. Peste tot se practică chestia asta, și nu doar cu telefoanele. De la haine până la mâncare. De ex. Eu am multe găini, vând un ou cu 0, 010 lei, cineva cumpără multe de la mine, își pune frumos brand-ul pe ele și după le vinde cu 5 lei.

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pt ca acolo munca e platita f putin.Toate telefoanele Apple is fabricate in china.Nu exista fabrica altundeva.Dar nu aia conteaza ca e facut in china, conteaza cine este proprietaru si ce verificari face la produsele lui.Deci nu-i telefon conceput de chinezi aia doar le asambleaza pentru o anume fabrica.

| AnneGirl a răspuns:

Telefonul propriu zis e din china, dar firma e americana. Nu stiu daca e adevărat. Stiu de la fratemiu.

| LanguageMaster explică (pentru AnneGirl):

Allview este firmă românească!