| Muppet a întrebat:

De ce telefonul nu imi recunoaste cartela? Am bagat cartela in alt telefon si e buna. dar am un telefon lgkp500 si nu imi recunoaste cartela. ar putea avea ceva telefonul?

5 răspunsuri:
| angel4v3ryour a răspuns:

cooliti apare ceva de genul ...please insert sim card? atunci trebuie sa-ti decodezi teluwinkingsau in caz ca e decodat ar trebui sa te duci la un service la ce retea estiwinking

| georgecl a răspuns:

Probabil ca telefonul e codat pe o anumita retea, iar tu ai introdus o cartele din alta retea.

| Struţ_7924 a răspuns:

Erau din retele diferite cartelele? Daca da, probabil telefonul e codat (recunoaste cartele dintr-o singura retea). Se poate decoda pe la service-uri GSM.

| Muppet explică:

Apare "nu este iunserata nici o cartela Sim" dar cartela este in el si nu cred ca este codat

| mylifeisforyou a răspuns:

Asa imi apare si mie...da ma duc maine la Orange sa vad ce arestraight face. nici n-am umblat la el...pur si simplu am dat sa sun pe cineva si nu a mers zicea "insert sim"