| Markusfrtt a întrebat:

De ce temperatura componentelor de la pc este foarte mare? Acum cateva zile nu aveam problema asta. Temperatura procesorului este peste 45 grade fara ca eu sa fac ceva si este solicitat peste 50 %. Desi inainte temperatura era undeva sub 30 de grade. Placa video la randul ei are o temperatura ridicata. Peste 60 de grade fata de cat avea inainte, si anume sub 40. Care ar putea fi cauza?

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Exista antivirusuri cu Cooler procesor si placa video. poti sa le descarci de pe internet.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru kar1GaNNN):

UNDE? dane cateva nume?
dar sa fie incercate de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti in task manager ce proces tine procesorul ridicat. Dai click dreapta pe acel proces si end task. Daca, acel proces se reporneste si esti sigur ca nu iti trebuie programul acela, ori il dezinstalezi ori cauti sa ii dezactivezi pornirea odata cu windowsul.