| Informativul a întrebat:

De ce tot mi se inchide laptopul cand ma joc? Gen ma joc cs:go si brusc se inchide si trebuie sal repornesc si n-am timp in 3 minute e din cauza ca bateria e arsa sil tin in priza incontinu sau e din cauza ca am adaptor deoacere laptopul e din Italia? Daca cumpar baterie rezolv problema?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate se inclazeste, al meu ajunge la 90 de grade placa video cand ma joc gta 5, descarca after burn de la msi si vezi temperatura, ram, cpu etc laptopul il poti tine si fara baterie sa stii

| N0xEterniS a răspuns:

E de la temperatura. Desfa-l si curata-l de praf.
Dupa parerea mea nu ar trebui dus la sevice deoarece e o treaba banala, oricine o poate face.
Desfa-l si curata-l bine de praf, desfa si cooler'ul si sufla, da cu aspiratorul, cu pensula.
Se inchide automat cand ajunge pe la 80-90 grade parca, dar vezi ca toata treaba cu inchisul automat nu-i de gluma, se poate strica CPU sau GPU etc, alti bani dupa.

| Informativul explică (pentru N0xEterniS):

A ajuns si la 110 grade si nu s-a inchis laughing))

Răspuns utilizator avertizat
| emignon a răspuns:

Bună ziua. Probabil aveți probleme cu Windows-ul. Ori procesorul e parțial dezlipit. În caz că Windows-ul e problema, dacă sunteți din Maramureș, vă rog să-mi dați un semn de viață pe adresa de email: miky_n3@yahoo.com Cred că vă pot ajuta eu. Dacă sunteți din alt județ, încercați vă rog să mergeți la un service de calculatoare din cel mai apropiat oraș, sau adresați-vă unui specialist. Mult succes!