| tsal24 a întrebat:

De ce tot primesc email-uri de la Facebook in care scrie ca am 5 mesaje noi, iar cand intru pe Facebook nu am niciun mesaj nou.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Verifica sursa mesajului, adica adresa de mail de la care ai primit notificarea. Daca nu are legatura cu Facebook, inseamna ca e o incercare a unora de a avea acces la contul tau. Nu intra direct de pe linkurile furnizate in mailul primit. La mine vin notificari de pe Whatsapp, dar eu nici macar nu m-am inscris la serviciul lor. Verifici de fiecare data adresa de mail de la care se primesc mesajele. Sunt de tip "scam", adica de natura sa te insele.