| LanguageMaster a întrebat:

De ce Uniunea Europeană nu produce laptopuri?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca Uniunea Europeana nu este o fabrica. tongue

| Holiday a răspuns:

Cred ca sunt sute de producatori de laptopuri in UE. Inclusiv in Romania se produc.

| gabicoo a răspuns:

Fujitsu - Siemens produce în Europa!

| Bizon95 a răspuns (pentru gabicoo):

Si e si bun, chiar unul dintre CELE MAI BUNE
vazut laptop Fujitsu-Siemens vechi de 14 ani (GEEZAZ, inca avea modem de dial-up pe linie telefonica... FIXA) si inca ii mergea bateria BINEMERCIC, iar restul laptop-urilor au garantie 2-5 ani la, laptop dar, doar un singur an la baterie!

| Bizon95 a răspuns:

Allview care e cel mai prost la telefoane si tablete, se pare ca produce si laptop-uri si ca alea nu sunt asa de janghine, iar Allview e producator roman

TOTUSI, god damn MF Apple isi produce produsele in god damn MF China (pentru ca e MUUUUULT MAI IEFTIN), moment in care intrebarea e: China produce produse Apple sau SUA?!?

asa ca presupun ca raspunsul corect e:

pentru ca e mai ieftin sa le produci in China, cu transport cu tot!

| Holiday a răspuns (pentru Bizon95):

"...iar Allview e producator roman"

Allview nu e producator, e un brand. Producatorul e de fapt Visual Fan.

| Bizon95 a răspuns (pentru Holiday):

Okydoky
nu stiam, BINE DE STIUT... MERCIC, SINCERwinking