| Mέℓℓ a întrebat:

De ceva timp am probleme cu tableta.Mentionez ca este Ipad2 si in septembrie face 2 ani de cand am cumparat-o. Cand navighez pe net, se blocheaza dintr-o data, (ecranul se face negru) si apoi revine la imaginea de fundal, si imi inchide ferestrele pe care eram.Nu stiu ce sa fac si ma enerveaza, si nici nu vreau sa restartez ceva si sa apara surprize.Am sters si jocuri, oare e problema la poze si video (47video, 3.593 poze.)? Please help!

7 răspunsuri:
| johnnyboby a răspuns:

Incearca sa faci update de soft gasesti optiunea asta in appstore, o alta varianta ar fi sa faci un backup la tableta apoi sa ii dai o reset in itunes, daca nici asa nu isi revine cred ca ar trebui sa te duci in service cu ea, dar credcae o problema de soft la tine... ceva aplicatii care iti blocheaza tableta

| Mέℓℓ explică (pentru johnnyboby):

Explica-mi prima varianta. Cum caut? Sau unde apare?

| johnnyboby a răspuns (pentru Mέℓℓ):

In settings -general- updates...ai facut vreodata update la sistemul de operarea tabletei? ce versiune de Ios ai...7.4 cumva?

| Mέℓℓ explică (pentru johnnyboby):

Nu am facut niciodata update. Si am Ios 7.1.2.

| johnnyboby a răspuns (pentru Mέℓℓ):

Fa update la ultima vesiune... si inchide programele cand nu le folosesti... apasa rapid butonul home de 2 ori apoi trage in sus programele deschise ca sa eliberezi memoria

| Mέℓℓ explică (pentru johnnyboby):

Stiu chestia. Acum am facut update, sper sa ma tina baterialaughing).
Dupa finalizarea instalarii, totul se va reporni? Mi se va sterge ceva?

| johnnyboby a răspuns (pentru Mέℓℓ):

Nu se sterge nimic. e doar update... updateul nu arelegatura cu bateria doar ca aduce unele imbunatatiri la sistem......gura lumii spune ca haleste bateria mai rapid dar eu nu am vazut asta sincer