| Antonia90 a întrebat:

De ceva timp imi merge Youtube-ul groaznic straight face Merge in reluare si se aude intrerupt. La fel si cand ma uit la un film pe net, nu chiar atat de rau, dar se mai blocheaza cateodata. Folosesc Opera si Google Chrome, la ambele e aceeasi problema.
Si precizez ca am instalat ieri Adobe Shockwave Player pentru ca am citit tot pe TPU ca ar trebui sa il instalez ca sa mearga, si tot nu merge bine.
Ce sa fac?sad

12 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pai, nu mai folosii nici opera si nici chrome.
Chrome este putin mai bun, dar dupa mine, nu atat de bun ca firefox.
Folosesc Mozilla Firefox de 5 ani si nu am nici o problema. Am folosit o luna si chrome, si raman cu firefox.
Instaleaza Mozilla, si vezi daca face la fel.
Daca da, descarca un antivirus dupa internet si da-i o scanare la pc. Daca ai deja un antivirus instalat, sterge-l si descarca altul, de preferat avg sau avira.
Daca tot nu merge, reinstaleaza windows-ul, ori acelasi windows, ori alta versiuni, un xp sau 7.
Daca nici atunci nu merge, posibil sa fie de la internet.

| Antonia90 explică (pentru MenInShadow):

Youtube-ul merge bine pe mozilla dar in rest mozilla la mine merge incet si se blocheaza.
Am instalat ieri ultima versiune de la avira, deci nu-i problema cu antivirusul.
Si de la internet nu cred ca e, restul merge perfect.
Cu windowsul. nu prea stiu sa-l instalez.
Mda..cam asta-i treabastraight face

| MenInShadow a răspuns (pentru Antonia90):

Sterge avira si instaleaza avg e mai bun, mai rapid, si consuma mai putine resurse.
Dupa ce-l instalezi, da o scanare la pc.
Sterge opera, nu-l mai folosii in viata ta, e praf.
Sterge si Chrome apoi descarca-l si instaleaza-l iar.
Sau poate... cred ca stiu, dar nu-s prea sigur, am patit si eu ceva de genu.
Du-te in dreapta jos la ceas, si schimba data si ora daca nu sunt la cele din ziua de azi.
Daca tot asa face, si dupa ce ai scanat pc, si dupa ce ai reinstalat chrome si firefox, si dupa ce ai schimbat ceasul, atunci trebuie sa chemi pe cineva sa-ti reinstaleze un windows, sau sa inveti tu, e foarte usor.

| WR104 a răspuns:

Actualizeaza driverele placii video, vezi sa nu fie din cauza incalzirii componentelor, sterge praful daca este nevoie.
Succes!

| Antonia90 explică (pentru WR104):

Nu ma pricep la drivere si nu vreau sa ma bag si sa fac vreo boacana.

| AlinKun a răspuns:

Fai update si la flashplayer

| Antonia90 explică (pentru AlinKun):

Am facut asta ieri si tot asa.

| ReusxD a răspuns:

Mda.dupa cate vad este problema la conexiunea de la net.Sau mai bine fa un update la Adobe Shockwave Player, daca nici asa nu merge, reinstaleaza alt WINDOWS si pune alte versiuni.

| xcristix a răspuns:

Si eu am aceeasi problema

| DarkDV a răspuns:

Cel mai bine este sa dezinstalezi un Browser si sa ramana doar 1 de preferinta Google Chrome ca este mai bun si in al 2 lea rand inchide toate procesele inutile din Task Manager smug

| rooldany a răspuns:

Frate si eu am avut o problema cand aveam net de la romtelecom se vedea in reluare si am procesor de 2.66, si rami 8 Gb placa video de 2 Gb verifia driverul de la placa sau daca nu puneti o placa vineo (rocomandat Nvidea)!

| Danyel_Hali_1992 a răspuns:

Stati linistiti Pc-urile Voastre nu are nimic e din cauza la google chrome... e vre'o eroare, eu mi-am fost instalat windows'ul din dou cu drive-re cu tot complet si deageaba, in plus am intalnit acceiasi problema la mai multe persoane acum recent happy