| DanteDMC a întrebat:

De ceva timp nu îmi mai funcţionează internetul. La mufa de net din spatele unităţii îmi stau aprinse două led-uri: unul portocaliu şi altul galben. Am reinstalat driver-ul de reţea şi în windows îmi zice tot că nu sunt conectat. Am verificat şi drive manager şi nu îmi arată placa de reţea, înainte îmi arăta şi mi-o şi semnala cu semnul întrebării pe un fond galben. Ţin să menţionez că internetul merge, l-am proba în alt calculator.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai spus ce Windows ai si ce numar de eroare iti da. N-ai spus ce net ai: prin cablu direct de la provider sau prin intermediul unui hub.
In genral la " Local area connetion" la "properties" trebuie umblat pana iti arata " enable". Ne avand elementele necesare nu te pot ajuta mai mult. Sa stii ca poti pune si poze. Faci un printscren cu butonul dedicat, le salvezi cu Paint si comanda "paste" si apoi le uploadezi pe site cu cont gratuit, de exemplu Photobucket.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti merge internetul, atunci de ce-ti bati capul?
Probabil ai doua mufe si ti-ai bagat cablul in celalalt (de acea nu sunt aprinse Led-urile) sau esti conectat prin wi-fi.

| ItzxD a răspuns:

Eu sincer nu ma pricep in mod deosebit dar ca sa nu strici ceva cheama un specialist! Si internetul meu a avut probleme dar am chemat pe cinava!