| X3RO a întrebat:

De ceva timp nu mai am conexiune la internet pe niciun device. Pe PC imi scrie ca nu sunt conectata si imi apare in Taskbar acel glob si pe telefon imi apare ca sunt conectata dar nu am conexiune.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Vezi ca am ghicit, si eu la fel, nu stiu cat de seriosi sunt upc dar au obligatia sa vina bine nu in noaptea asta si dupa masa, eu urasc upc, sunt niste hoti ordinari, niste hoti

20 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Iti apare ca esti conectata pe telefon deoarece chiar esti. La router! Dar router-ul la randul lui nu primeste internet. Daca nici dupa resetarea router-ului nu merge, inseamna ca problema nu e din el. Ori ai cablul care intra in router ciupit in casa, ori e ciupit pe hol. Ori e din switch-ul de pe scara/stalp. Oricum, nu e ceva ce poti remedia singura. Suna la companie urgent. Sa vina maine sa remedieze. Ca dupa nu se lucreaza si ramai fara net de sarbatori.

| RAY a răspuns (pentru Gizăz):

Sa nu uitam ca daca esti pe rds si iti restez aparatul se pierde configurarea si trebuie iar de la zero, macar sa spuna ce leduri sunt aprinse

| Gizăz a răspuns (pentru RAY):

M-am exprimat eu gresit. Nu ma refeream la resetare de tipul ala. Ci doar sa-l scoata din priza cinci minute si sa-l bage iar. Oricum, cum am spus si mai sus, nu cred ca e de la ea. Nu are ce sa-i faca.

| RAY a răspuns (pentru Gizăz):

Si eu am patit asta, se lua curentul si nu-mi mergea rds dar veneau si rezolvau, cei drept foarte rar, nu stiu ce firma are, upc e dezastru

| RAY a răspuns:

Inseamna ca numai ai internet, undeva este intrerupt sau poate ai scos routerul din priza, poate s-a rupt mufa, sa suni la rds sa le spui si vor veni sa vada, nu ai scris cum ai netu in casa, ai router, mufa care intra in pc lumineaza? cum e cu routerul, raspunde-mi

| X3RO explică (pentru RAY):

Am un router. Nu am internet prin cablu la PC.

| RAY a răspuns (pentru X3RO):

Dar cum ai net la pc daca nu prin cablu ai un adaptor wifi inseamna, acel aparat wirlles ce arata?

| anonimg a răspuns:

Este bine că ai rezolvat problema. Dar cum s-a rezolvat?
Resetarea unui router nu se face scoțându-l din priză; ci acesta are un buton special care scrie în dreptul lui "reset", și care trebuie ținut apăsat aproximativ 10-20 de secunde.
Caută să treci pe rds.

| Celcestietot a răspuns:

Dacă ai router, îl resetezi. Să îmi spui daca mergewinking.

| X3RO explică (pentru Celcestietot):

Off, nu a mers? Oricum, multumesc mult de raspuns

| TristanTzara a răspuns:

Nu pot să-ți răspund la această întrebare cãci nu s-a postat fiindcă nu ai nicio conexiune.

| X3RO explică (pentru TristanTzara):

Bine, iti las tie toata "concesiunea"...

| X3RO explică:

Nu am adaptor. Scuze ca te-am facut sa intelegi gresit pentru ca am scris PC. Vorbesc de un laptop. La el nu am nevoie.

| RAY a răspuns (pentru X3RO):

Aparatul ala wifi ce arata, vreau sa te ajut

| X3RO explică (pentru RAY):

Sunt aprinse POWER si WLAN. Atat.

| RAY a răspuns (pentru X3RO):

Ai rds sau upc? ai incercat sa il resetezi? s-a luat cumva curentul recent, vecini tai au net

| X3RO explică (pentru RAY):

S-a luat curentul. Deci daca sun la ei imi pot rezolva? Router-ul e upc

| RAY a răspuns (pentru X3RO):

Poti da hotspot pe laptop de pe telefon

| X3RO explică (pentru RAY):

Multumesc mult de tot. Daca nu erai tu cred ca si acum cautam pe internet, dar fara rezultate.

| RAY a răspuns (pentru X3RO):

Ma bucur ca ti-am putut fi de folos

| RAY a răspuns (pentru X3RO):

Vezi ca am ghicit, si eu la fel, nu stiu cat de seriosi sunt upc dar au obligatia sa vina bine nu in noaptea asta si dupa masa, eu urasc upc, sunt niste hoti ordinari, niste hoti