| zidrax a întrebat:

De ceva vreme nu pot sa intru in bios...tot apas pe taste si nu se intampla nimic. Cred ca problema e de la tastatura pentru ca si atunci cand nu mi se opreste corect pc-ul si trebuie sa dai acolo enter la 'start windows normlay' sau 'start windows in safe mode' nu merge deloc. Si trebuie sa astept 25 de scunde ca sa porneasca singur. Nu ma poate ajuta nimeni?

10 răspunsuri:
| schajuman1344 a răspuns:

Încearcă să scoți absolut tot ceea ce este pe USB de la calculator și lasă doar tastatura, apoi dă-i un restart și vezi dacă mai face așa. Tastatura e pe USB? Încearcă și cu o altă tastatură.

| zidrax explică (pentru schajuman1344):

Am incercat tot ce ai spus tu...inclusiv sa folosesc alta tastatura...dar n-a mers.

| K0sti a răspuns:

Daca pc-ul s-ar opri corect, nu trebuie sa apara aia cu "start windows normlay"! Acel meniu apare numai cand ceva nu e in regula!

| zidrax explică (pentru K0sti):

Pai si eu ce am spus?

| LTAA a răspuns:

Cum este mufa de la tastatura: USB sau in forma de cerc?

| zidrax explică (pentru LTAA):

USB

| LTAA a răspuns (pentru zidrax):

Ai incercat cu tastaura cu mufa in forma de cerc?

| zidrax explică (pentru LTAA):

Da...am incercat.

| GeoOk a răspuns:

Trebuie sa scoti alimentarea de la pc. cauti pe placa de baza o baterie asa cam cat o moneda de 10 bani, 50 de bani.Scoti bateria si o pui dupa vreo 10 secunde iar.

| zidrax explică (pentru GeoOk):

Am incercat si asta...dar nu a mers...