| bobuta a întrebat:

De curand am achizitionat castile de gaming Genius HS-G500V cu mufa si pentru microfon si pentru casti separate. Insa, laptop-ul meu Acer Aspire E1-532 are o singura mufa jack. Mi-am luat un adaptor care face dintr-o mufa doua mufe, insa tot nu imi vede microfonul nici pe skype nici pe nimic. Stie cineva ce sa fac? sad

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si nu ti-e logic! Pune-ti mintea la contributie si o sa vezi de ce!

| bobuta explică (pentru K0sti):

Serios? Si se poate spune ca tu stii de ce? Am pus intrebarea pentru a primi un raspuns. Caci de jumatate de an ma chinui sa mearga.

| bobuta explică (pentru K0sti):

Daca te referi la driver nici asta nu e. Modelul de casti nu necesita driver

| K0sti a răspuns (pentru bobuta):

Nu ma refer la niciun driver! Pune mana si masoara prostia aia de adaptor cu un aparat de masura si vezi cum sunt conexiunile si dupa aia mai stai inca o juma' de an sa te lamuresti! Ca e si complicat! Asta inseamna sa nu vedeti decat facebook si jocuri! Ziceti ca de ce ma supar pe voi!

Uite de aia, pentru chestii elementare de fizica si logica!

| bobuta explică (pentru K0sti):

A da?! Pe bune?! Si atunci de ce nu funcioneaza cand bag doar mufa microfonului? Daca tu spui ca problema e adaptorul atunci de ce nu merge?

| bobuta explică (pentru bobuta):

Vad ca nu mai ai nicio replica acum... Asa ca lasa-ma cu fizica ta cu tot.