| Scarlettt a întrebat:

De curand am achizitionat niste boxe Genius pentru un Pc cu windows xp... Ele au ambele mufe,*jack si usb*si am incercat sa le conctez la ambele porturi.Beculetul se aprinde dar ele nu functioneaza nici la pc, nici la laptop. Volumul e verificat, iar la unitatea la care am incercat sa bag boxele am bagat niste casti de telefon care functioneaza perfectadica se aude sunet prin ele)... Care ar putea fi problema? Si vloumul la boxe e verificat

4 răspunsuri:
| Adryan657 a răspuns:

Daca ai windows 7/8 verifica playback devices, si selecteaza default alta optiune care se gaseste acolo in fereastra

| Scarlettt explică (pentru Adryan657):

E xp

| dannyel86 a răspuns (pentru Scarlettt):

Daca ai si jack si usb, pot presupune ca nu ai cablul de alimentare la priza. Trebuie conectate simultan cablurile, la porturile corecte, pentru a le putea folosi potrivit destinatiei lor.
Daca nu functioneaza, desi le-ai testat pe pc si laptop, le poti returna in magazin pentru a primi altele. Produsul trebuie inapoiat cu toate accesoriile sale (manual, bon/factura etc), inclusiv ambalajul original. Asigura-te ca vanzatorul va testa produsul inainte de a-ti da altul, pentru a nu intampina aceeasi problema.
Genius e nu e un brand oarecare, no name, dar se poate intampla sa scoata din fabrica si produse defecte. E dreptul tau sa primesti un produs functional!

| Scarlettt explică:

Erci! Chestia e ca am conectat portul usb la calulatorul pornit, si celalt la telefon si mergeau boxele...dar la pc nu merg aca conectez ambele fire in unitate.