| daruius11 a întrebat:

De curand.am achizitionat un iPhone 6s replica de 64 gb.Cand incerc sa iau ceva de pe magazin play ca na asa e la replica, imi zice ca nu am destula memorie. http://imgur.com/hT5M079&bj8zpfy
In prima poza arata ca are 55.6 gb capacitatea si 51.1 gb valabil.Iar in a doua poza, arata total space de 1 gb si nu inteleg dece.Si cand incerc sa pun muzica sau ceva de pe pc imi arata ca are 32 mb.Ce ar trebui sa fac?:(

4 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai iti poti da seama ca din acei 64 gb ai undeva la 1gb sau 4 gb. E o chinezerie. E mai scumpa memoria de 64 GB originala decat telefonul in sine.
Deci sigur nu ai 64 GB. Nu ai loc sa ii pui card sd? Aia ar mai mari memoria.
Instaleaza Clean Master, dai la fisiere inutile, elimina-le si ar trebui sa iti faca putin loc.

| daruius11 explică (pentru FlorinCiokan):

M-am gandit sa ii pun un sd de 16 sau 32 gb dar nu stiu sigur daca ma ajuta cu ceva

| FlorinCiokan a răspuns (pentru daruius11):

Nu cred ca o sa citeasca asa card mare.
Pune-i unu de 4GB. normal ca ajuta. acolo poti pune poze muzica si aplicatii daca te lasa sa le muti.

| daruius11 explică (pentru FlorinCiokan):

Si daca pun card o sa pot sa iau aplicatii gen snapchat sau ceva gen?