| Carmina10 a întrebat:

De curand am achizitionat un laptop si are pe el windows 8, as vrea sa imi instalez windows 7, dar am auzit ca daca schimb windowsul pierd garantie, e adevarat?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Garantie sa da la hardware, nu la soft! Problema e alta, nu ai drivere pentru 7, asa ca-l pui degeaba!

| Carmina10 explică (pentru K0sti):

Si ce windows as putea instala, exclus fiind 8 si 9?

| K0sti a răspuns (pentru Carmina10):

Windows 9 nu exista! Te uiti la producator si vezi daca exista drivere de win 7 pentru modelul tau! Daca nu exista si sunt sanse 80% sa nu, atunci ramai cu 8, nu ai ce sa faci! In plus ai licenta, e pacat sa nu o folosesti! Ai dat bani pe ea!