| ExDan a întrebat:

De curand am bagat windows 7 si am o problema cu microfonul cand ma joc LoL de exemplu, pur si simplu la un momentdat nu se aude se aude ba foarte incet ba foarte urat... am observat ca fata de windows xp pe 7 se ajusteaza automat si se da microfonul ba incet ba la boost se da tare ba incet ...as vrea sa il blochez daca asta este cauza, nu stiu daca stie cineva sa imi zica plz!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Simplu.Dezactivează funcția ce dă control exclusiv/proiritar aplicațieli espective, și tot o dată setează pe manual volumul acesteia, nu pe autoajustare.Vezi în control panel/sound cum e treaba.Succes