| Tuca10 a întrebat:

De curând am cumparat un mouse de la razer care sta aprins dupa închiderea pcului, cum pot sa-l rezolv?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toate fac la fel. Daca vrei sa nu mai ai problema inchide PC-ul din spate (daca are buton la alimentare) si daca nu cumpara un prelungitor cu intrerupator. In felul asta protejezi si PC-ul de socuri electrice pe timpul cand este inchis. Desi inchizi PC-ul ramane curent in placa de baza si asa ramane si in mouse. Si eu am un A4tech si face la fel. In felul asta imi dau seama daca am uitat sa inchid prelungitorul.

| Tuca10 explică (pentru Salontanul):

Ok, am inteles ca n am ce i face dar daca nu l scot din priză(ma refer sa nu apas pe butonul de la prelungitor) și l las sa meargă toată noaptea, are ceva?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Tuca10):

Nu are breh nimic. Cind il inchizi da-i sleep, nu il inchide de tot. O sa vezi ca o ia din loc mult mai cu spor dimineata/seara urmatoare cand ii vei da drumul.

| Salontanul a răspuns (pentru Tuca10):

Asa este! In placa de baza se afla inca curent care-l face sa ramana aprins. Inchide intrerupatorul si ai sa vezi diferenta!

| Salontanul a răspuns (pentru Tuca10):

Si, nu! Nu are nimic daca sta aprins toata noaptea doar ca in caz de supratensiune poate avea problema si PC-ul si mouse-ul (mai rar).

5 răspunsuri:
| nanupaul a răspuns:

Poti rezolva din bios, asa si la mine sta si tastatura si mousul pornite dupa ce inchideam pc