| pvg a întrebat:

De curand am instalat win 7 direct din pc fara CD si a ramas windowsul trecut pe partitia cu numele C:/ cum fac sa sterg tot ce am in C? Tot ce am acolo mai e ceva din program file si win care ocupa 200mb in total dar toata partitia zice ca ocupa 23 din 25
GB.

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Click pe partitie, right click, format, deselecteaza quick format, ok. si o sa ai o partitie goala. dar pe ce partitie ai instalat noul windows? ca daca e pe aceeasi o sa ai...de reinstalat un windows, daca este pe alta, nu vei avea probleme. si dupa format intri in partition manager si spatiul il poti realoca unei alte partitii happy

| pvg explică (pentru JohnnyBi):

Deci am 7le in D si Xpu in C cum sterg C-ul cu totu?

| JohnnyBi a răspuns (pentru pvg):

Pai ti-am zis. click pe partitie, right click pe ea si ai optiune de format, si dai format si acolo o sa ai optiune de fast format, si o deselectezi (sa nu fie selectata) si dai ok. o sa astepti cam 5 minute si aia e. dar trebuie sa rulezi windows-ul de pe partitia cu 7le

| pvg explică (pentru JohnnyBi):

Nu inteleg cum zici. Am dat format dar nu stiu ce are de nu merge. imi zice sa dau "OK" si dupa 1 secunda imi zice ca e gata dar tot atata memorie imi ocupa.

| SasNetRomania a răspuns:

Cea de 200 mega nu trebuie stearsa ca nu se va mia aprinde windowsul.
posibil ca acea paritit de 25 de gb sa nu o vada, ca trebuie formatata sau pusa o litera.

| pvg explică:

Cum se pune pe liber? ca nu stiu

| imece0 a răspuns:

Nu poti, pune si instaleaza win direct de pe cd si sterge partitia din bios happy