| Lindoro a întrebat:

De curand filmele cu rezolutie mai mare incep sa mi se vada sacadat(am reinstalat windows-ul deci nu asta e problema).Am o placa video de nVIDIA geforce 210 si un procesor de 2, 4 ghz single core.Care sa fie problema?

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Procesorul. Pune-ti macar un dual core sa vezi filme in 720/1080p.

| Sn4k3 a răspuns:

Ai pc cam slab., dar asa patesc si eu uneori, si am pc destul de bunicel. Vezi poate ai prea multe jocuri in pc, sau prea multi virusi (trage-ti un antivirus) sau poate ai prea multe programe deschise. Ai mai putea sa lasi filmul sa se incarce putin si dupa sa te uiti la el (vreo 5 min.). Bafta!

| Lindoro explică (pentru Jipa95):

Conteaza si cat de plin este hard-ul?

| Lindoro explică (pentru Sn4k3):

Am reinstalat windows-ul si am antivirus deci nu am virusi.La ce sa las filmul sa se incarce cand eu le am in Pc? Nu le vad online!

| Jipa95 a răspuns (pentru Lindoro):

Hard disk-ul nu are treaba. Ti-am spus deja care este buba.
Si dezinstaleaza antivirusu ala. Iti mananca resurse ( procesor, ram )

| Sn4k3 a răspuns (pentru Lindoro):

Inchide toate programele care le ai si mai elibereaza din memorie. Altceva nu poti sa faci, doar sa iti cumperi un nou procesor si poate ceva gb ram in plus.

| Lindoro explică (pentru Jipa95):

Intreb de hard disk fiindca uneori se aud niste zgomote(mai ales cand dezinstalez ceva).