| RealKing01 a întrebat:

De curand m-am mutat la DIGI dar nu inteleg de ce nu vin niste oameni de la ei sa imi dea router si sa-mi schimbe cablul de la stalp, Am vorbit cu cineva si a spus ca o sa vina ei, eu voiam sa-mi fac cont pe siteul digiromania.ro si sa comand de acolo dar nu merge, nu stiu de ce nu merge sa fac cont.
Intrebarea este: Cand vor veni sa-mi puna un cablu nou si router nou de la digi? Am auzit ca routerul este Kaon AR-4010. Vor veni de sarbatori pe 25 decembrie?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate dura chiar si 1 luna de zile, instalarea. Sunt foarte ocupati si in plus, din cauza pandemiei sunt limitati si incetiniti.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai o sa vina, nu? Ca stiu ca asa fac cei de la DIGI.

Pai ar trebui sa vina repede, poti sa ii suni iar si sa faci o cerere de urgenta. Eu asa am facut big grin

| siriusblack98 a răspuns:

De venit vin pana la urma. Si eu m-am mutat la DIGI acum 3 luni de zile. A durat cam 1 luna de zile pana au venit sa-mi instaleze internetul si cablul. Routerul este de la Huawei pe care mi l-au adus.

| RealKing01 explică (pentru siriusblack98):

Routerul de la Digi ti-l da gratis sau trebuie sa dai bani ca sa l cumperi?

| siriusblack98 a răspuns (pentru RealKing01):

Este gratis.

| RealKing01 explică (pentru siriusblack98):

UPDATE: Suntem in luna ianuarie si nici acum n-au venit.
Au spus ca vor veni in luna martie

| siriusblack98 a răspuns (pentru RealKing01):

Sună la ei nu-mi spune mie că nu reprezint eu compania Digi.

| ancaval a răspuns:

Trebuie să suni și să vorbești cu ei.

| Alverto a răspuns:

Eu zic sa inchei contractul. din moment ce nu au venit, ar fi trebuit sa vina de mult. Dar și tu ai greșit, trebuia să stai până veneau ei pe aceași firmă