| RuTaCaTe a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un laptop Hp Pavilion 15-p264na si am probleme cu conectarea la wireless! cand il deschid imi aparea acea steluta deasupra semnalului la wi-fi. uneori dupa ce scriu parola imi spune ca este incorecta, ori imi da eroare de conectare. Dupa ce resetez modemul functioneaza. Suntem conectati 10 persoane la router dar ceilalti nu su probleme de conectare, inainte am avut un Asus si la fel, nu am avut probleme. Am dacut update de toate drivere, am instalat driverele la wireless de pe site-ul producatorului dar degeaba, cand il deschid aceeasi problema (din cand in cand dupa ce il deschid imi merge)am Windows 8.1 original, sa ii dau Recovery? Dau funda! Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele laptopuri cu sisteme de operare Windows 8; 8.1au probleme de conectare-reconectare la reteaua wi-fi. Daca nici dupa Recovery nu se remediaza, incerca urmatoarele variante:
-cauta un driver pentru placa de retea wi-fi diferit de cel de pe site-ul producatorului(HP nu e asa de stralucit la bios si drivere-stiu ce spun);
-si cel mai grav, inlocuire placa de retea wi-fi(stiu ca e in garantie).

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Right-click pe acel icon cu bare si fa un troubleshooting complet.
Si eu am aceeasi problema acasa cu 8.1, cu celelalte sisteme nu. Uneori am nevoie sa resetez modemul si o ia, dar celelalte laptopuri merg prfect si inainnte si dupa.
Nu stiu sa explic de ce se comporta asa.

| MskDesign a răspuns:

Eu am avut probleme cu unul din laptop-urile mele, Acer extensa 2509, cu touchpad-ul.Toate drivere-le instalate corect si touchpad-ul nu mergea nici in ruptul capului.I-am facut update la bios si nu mai am treaba cu el, merge brici.Tot asa, ca si tine, l-am cumparat cu windows 8.1 preinstalat, cam acum 6 luni. Poate iti rezolva problema cu wireless-ul.

| RuTaCaTe explică:

I-am dat recovery dar trebuie sa astept ceva timp... Daca nu, o sa ii reinstalez windowsul (chiar daca pierd garantia) sau o sa il conectez la la router cu un cablu de retea!