| DabiJaWL a întrebat:

De curand mi s-a stricat incarcatorul de la laptop, am un laptop Asus model S500C
http://www.emag.ro/......D7Q8N3BBM/ Acesta este compatibil cu laptopul pe care-l am? In descriere zice ca este compatibil cu modelul S500CA nu S500C

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Da, este compatibil!
S-a stricat? Adica? Ce a patit? Iesi mai ieftin daca il repari.

| DabiJaWL explică (pentru CPAElites):

Pai acum recent intr-o seara cand am bagat la incarcat laptopu in timp ce stateam pe el, luminozitatea mi s-a dat mai incet si mai tare, pur si simplu, si cand l-am scos de la incarcat nu se mai incarca, a trebuit sa tot misc incarcatorul in priza ca sa incarce iarasi, cred ca nu mai face ceva contact, la un moment dat la cat l-am miscat, a inceput sa se incarce din nou, dar acum oricat l-as misca nu se mai incaca

| CPAElites a răspuns (pentru DabiJaWL):

Par a fi probleme minore, reparatul costa maxim 50 lei.
Vreau sa-mi spui ce cablu miscai ( cel de inalta tensiunea sau cel de mica tensiune ).

| Ironwin a răspuns:

Da, este compatibil.

| MadHOuse a răspuns:

Este compatibil, majoritatea laptopuriloe de la Asus folosesc acelasi tip de incarcator.