| RAY a întrebat:

De curiozitate cam in ce perioada a anului apar tehnologii noi?
Gen telefoane, laptopuri de generatie noua?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Fiecare producator are alt program de anuntare a chestiilor noi. Apple face asta pe finalul anului, ca sa prinda sarbatorile. Samsung parca fac asta prin primavara. Daca vrei sa iti faci o idee cu privire la treaba asta cauta programul evenimentelor majore de IT, de obicei acolo se si prezinta chestii noi.

2 răspunsuri:
| teo530 a răspuns:

Cam toamna şi vara. Pe iarnă nu prea se fac din cauza gerului şi vara din cauza caniculei (pentru că "jaiphone-urile" nu rezistă acestor temperaturi extreme). Eu aşa cred.

| Frank51 a răspuns:

Cand stiu producatorii ca iese profit, cum altfel. Faza e ca nu prea mai conteaza cand scoti un telefon nou, oricum ti-l cumpara, chiar daca e identic cu cel vechi.

Am un lapsus, dar cred ca acest efect asupra oamenilor are si o denumire(!?).