| Andrei_Neamțu_1986 a întrebat:

De doua zile ma chinui sa instalez windowsul nu reusec la inceput am crezut ca ede vina tastatura ca nu o vede am luat un ps2 tot asa apoi am vazut ca coolerul de la pricesar are rupt un piciorus l-am schimbat tot nimic imi apare CPUID:0001067A PATCH ID:0A07 MA POATE AJUTA CINEVA CU UN SFAT CE AR PUTEA FI MULTUMESC

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Salut. Am citit pe un forum ca poate fi vorba de un virus in Bios.
Ai putea incerca sa scoti 30 de minute bateria Cmos de pe placa de baza, pentru a reseta Biosul, o montezi la loc si pornesti sistemul.
Inainte de toate, verifica sa nu ai conectat la unitate niciun dispozitiv usb (stick, hard extern, adaptor usb) in afara de mouse si tastatura atunci cand reinstalezi Windows-ul.
Se poate intampla ca si acest aspect sa genereze erori.
https://forums.anandtech.com/......7.2190888/