| Alexdender a întrebat:

De fiecare data cand deschid pc, pe monitor imi apare Out of frequency.Ce sa fac? Va rog sa ma ajutati.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Restarteaza computerul si intra in el in "Safe Mode". Nu stiu cum se intra in al tau dar de obicei cu tasta F8.
Right-click pe Desktop si selecteaza "Properties."
Selecteaza "Settings" si da click pe "Advanced."
Click "Monitor" siselecteaza lowest la rata de refres din meniu.
Restarteaza computerul.

| alexandrualind a răspuns:

Du-l la reparat

| Alexdender explică (pentru Salontanul):

Imi apare please select boot device:
HDDtongueM-SANSUNG HD253G
CDROM: SM-OPTIARC DVD RW AD-5240
NETWORK: IBA GE SLOT 00C8 V1260

Pe care dau?

| jhonny999 a răspuns:

Tinand tasta F8 apasata ai intrat in Boot Menu.Pentru a intra in Safe Mode se apasa tasta F8 de mai multe ori la pornirea sistemului.

| Alexdender explică (pentru jhonny999):

Cand dau la screen refresh date imi apare use hardware defeault settings, si nu ma lasa sa apas pe propiets sau altceva. Ce fac?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Alexdender):

Inseamna ca este alta tasta F. Nu stiu care poate fi la tine. Incearca cu F11 sau F12.

| Alexdender explică (pentru Salontanul):

Este F8, dar cand dau la screen refresh nu ma lasa sa intru nicaieri, este doar varianta hardware defeault settings, aici ii problema

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Alexdender):

Ai citit ce am scris mai sus? Incearca cu alta tasta din cele cu "F" pana ajungi la un meniu de felul din imagine 2 de aici: http://www.megaleecher.net/Windows_7_Safe_Mode_Booting

| jhonny999 a răspuns (pentru Alexdender):

Intra in Device manager si verifica daca driverul Placi video este in regula.

| n1n1o a răspuns:

Sal, dezinstaleaza driverul de la placa video din safe mode. Apoi instaleaza-l din nou.