| BlueScreen a întrebat:

De fiecare data cand deschid pcul monitorul arata imaginea doar 1 secunda iar apoi ramane negru. trebuie sa dau restart de multe ori ca sa imi mearga monitorul cum trebuie. ledul de la monitor este verde ca de obicei iar ledul de la pc albastru ca de obicei... care poate fii problema? funda.

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Fara semnal(fara cablu)monitorul arata ceva?
Placa video curatata de praf.
O aspirare a cooler-elor e bine venita.

Pune monitorul la alt PC (prieten/vecin).
Cablu VGA/SVGA sau
Cablu monitor DVI - VGA?
Mai multe detalii...

| suMRed34 a răspuns:

Ori monitorul o ia razna ori placa video.Cel mai bine e sa incerci sa conectezi prima oara monitorul la alta unitate sa vezi daca tot asa face, daca da, e de la monitor, daca nu, e de la placa video. Sper sa rezolvi problema.

| BlueScreen explică:

Am reinstalat si windowsul! Aveam 7 si i.am pus xp. Tot asa face.