| backback a întrebat:

De fiecare data cand pornesc pc-ul imi apare urmatoarea eroare :"to help protect your computer windows has closed this program win32 services"

Răspuns Câştigător
| WPP a răspuns:

Este un program (exe) care nu are ce cauta in start-up, apasa start si run, scrie acolo "msconfig" si da enter, ti se va deschide o fereastra unde in partea de sus va scrie "start-up...", acolo vei gasi toate programele care iti pornesc automat odata cu windowsul. Ca sa ai sigurnata ca totul este in ordine, verifica tot ce e acolo in google (ex. yahoomsgr.exe sau cum scrie daca il bagi in google iti va spune ca e vorba de yahoo messenger, pentru orice alt executabil de acolo iti vor spune rezultatele google daca e ok sau nu), debifeaza tot ce nu pare in regula si cam asta este tot. La sfarsit ti se va cere restart. Iti mai recomand sa iti instalezi un antivirus pentru siguranta sistemului.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Poate fi vorba de malware, eroare de windows explorer.
Remediu:
Dezinfecție sau resoftare cu un windows original.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este virusat. Formateaza C-ul si reinstaleaza win.

| Serafir a răspuns:

Reinstaleazati windowsul si nu o sati mai apara e deja naspa cand iti apar de astea pe el

| SebyMTS a răspuns:

Salut,

lupusinguratic are dreptate, cel mai probabil ai ceva malware pe acolo.

Scanează sistemul cu programul gratuit Malwarebytes ( http://www.ultranetworks.ro/......bytes.html ) sau cu Norman Malware Cleaner ( http://www.ultranetworks.ro/......alare.html ) şi ar trebui să scapi de probleme.

Succes!