| Onut_Dumitriu_1997_IJmA a întrebat:

De la calculatorul meu vreau sa ma leg in routerul vecinului meu sa-mi dea net la calculator meu. Intrebarea este daca eu conectez un router de la mine din casa in routerul vecinului, ca mai apoi sa conectez routerul la calculator, are merge sa face chestia asta?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa le conectezi WiFi: http://www.noiscriem.ro/conectare-doua-routere-wireless-cascada/
Daca totusi vrei prin cablu: http://www.mygarage.ro/retelistica/58405-doua-routere-cascada.html
Nu ca n-ai gasi cablu ca se poate face la un magazin IT orice lungime dar e mai complicat cu intinderea si gaurit peretii. Cum vrei.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Onut_Dumitriu_1997_IJmA explică:

Vreau sa dea la ambele routere net pe calculator

| anonim_4396 a răspuns (pentru Onut_Dumitriu_1997_IJmA):

Tu trebuie sa iei in jur de 500 m de cablu, sa il dai pe langa fiecare colt al camerei/casei si etc, prin pamant, faci 10 cm sub pamant, cu o teava ca sa nu se duca naiba cablul, apoi prin gardul lui daca are asa ceva laughing, dupa, si el trebuie trecut cumva ca sa nu se vada, pentru ca nu este intocmai legal sa dai internet altora fara ca ei sa plateasca... il tragi prin podul casei /vita de vie ce ai tu pe acolo, si in routerul lui, ii faci cu clestele de sertizare o mufa rj45 la routerul lui, dupa inca o mufa rj45 la routerul tau si mai departe stii ce ai de facut.