| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

De la ce retea ma sfatuiti sa-mi bag internet(router)?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

RDS. Depinde si de zona in care esti dar cel mai ieftin si mai bun in oras este RDS. Telekom Romania are mereu probleme. Uite un studiu de la cea mai autorizata institutie de stat: http://bit.ly/2wNfizB

| M4RK a răspuns:

RDS/RCS, de la ei am si eu si nu am probleme cu internetul merge foarte bine

| anonimg a răspuns:

Rds-rcs. Adică Digi.

| LPCTSTR a răspuns:

Digi, pe un abonament de 30+ lei ai o viteză prin Wi-Fi de ~ 4 MB/s.

| GPA a răspuns:

Îți sugerez să mergi direct pe Digi Fiberlink. Cel mai bun provider (ISP) de internet la ora actuală este Digi.

Din propria experiență spun asta. Niciodată n-a picat rețeaua, net-ul a fost în permanență activ, iar experiența online (streaming/download/loading) a fost uimitoare. Cel puțin, cât am avut ocazia să mă conectez la Digi Fiberlink (1gpbs).

Te sfătuiesc să renunți la router-ul pe care ți-l vor da cei de la Digi (custodie) și să-ți cumperi ceva mult mai performant. Un router capabil să-ți satisfacă nevoile. Cei de la Asus au o gamă variată de routere de ultimă generație, dar asta este doar o paranteză vizavi de subiectul nostru.
(Dacă te interesează, spune-mi de bugetul de care dispui.)

| Riureanu_Alexandru_1996 explică (pentru GPA):

Si trebuie sa am semnal pe digi in locul in care vreau sa mi instalez internetul?

| GPA a răspuns (pentru Riureanu_Alexandru_1996):

Trebuie să fi cel puțin în aria de acoperire.

| Catalina990099 a răspuns:

Telecom sau rds

| DenisANO a răspuns:

RDS/RCS Digi astea sunt cele mai bune.

| David753 a răspuns:

Digi