| FanGaming98 a întrebat:

De la ce vine N din Windows Home N?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Acel N înseamnă că sistemul de operare vine fara anumite programe în special multimedia.

Ți-aș sugera sa iei Windows 10 normal, versiunea N mi-a făcut câteva probleme când am vrut sa instalez un program de editare.

| JicaContra a răspuns (pentru PainTech):

Exact, windows-ul crapa ala normal care e cel mai rodat, cu atat mai mult cand au scos bucati din el si apoi producatorii de soft nu au testat pe versiunea respectiva!

| JicaContra a răspuns:

Sper sa te invat sa cauti pe google, nu ca nu primesti un raspuns aici, ci pentru ca o sa te ajute in viata;)

https://www.google.com/search?q=what+is+%22windows+N%22

Microsoft distributes special "N" editions of Windows in Europe and "KN" editions of Windows in Korea. These are the same as the standard editions of Windows, except they don’t include Windows Media Player and other multimedia playback features.

aceeasi Marie dar fara Windows Media Player (care e o prostie) si alte "multimedia playback features" (alta prostie) asa ca iti pui VLC si merge de rupe;)

| FanGaming98 explică (pentru JicaContra):

Nu aveam timp de așteptat la răspunsuri și chiar în secunda 2 am căutat pe google și am găsit, mă gândeam că nu voi găsi așa explicat dar exact așa găsisem. Oricum, mulțumesc!