| alexalexandrusincerul a întrebat:

De la un timp, dupa ce pornesc calculatorul-el mergand bine in prima ora, dupa acest interval incepe sa mearga din ce in ce mai greu pe orice site intru.mentionez ca am reinstalat de multe ori sistemul de operare(windows xp). care ar putea fi cauza? si daca ar exista vreo cale pentru a merge repede permanent.

4 răspunsuri:
| praf a răspuns:

Dupa parerea mea Cresterea timpului de reactie al pc-ul se datoreaza vechimi si schimbarii sistemului de operare(mai ales cand se schimba in exces), du-l la doctor sau cumparati unul nou si incearca sa nu schimbi prea des sistemul operativ, risti sa ucizi pc-ul si mai ales hdd-ul

| aurasflorin11 a răspuns:

Pai conteaza si vechimea pc tau! s-ar putea sa fie de la procesor, rami, placa de baza! mai bine du-te cu el la cineva care se pricepe si iti zice ce are
!

| daisy22 a răspuns:

Problema ta ar putea fi urmatoarea: exista in spatele calculatorului acel ventilator care aeriseste computer-ul. Daca ai cumparat calculatorul de ceva timp si nu l-ai curatat inca niciodata, s-ar putea sa se fi strans acolo praful, si din cauza asta calculatorul sa mearga din ce in ce mai lent.Mie cel putin asa mi s-a intamplat.

| UltimateKattax a răspuns:

Eu cred ca merge din ce in ce mai greu deoarece ai instalat multe programe si iau din ram.Ori din cauza prafului