| wwkong1 a întrebat:

De la un timp tot apar niste linii orizontale pe monitor. Am auzit ca e de la placa video. Placa video este ASUS R7 240 Series 1 giga... am gpu tweak si imi arata ca temperatura este de 130 de grade. Ar trebui sa pun un ventilator mai mare?

6 răspunsuri:
| MateiSebastian a răspuns:

Liniile apar pentru ca ți se dezlipește GPU de pe placa video sau ți se umflă condensatorii. Ai putea să o repari la service specializat. Asta s-a întâmplat pentru că s-a uscat pasta termică de pe GPU.

| wwkong1 explică (pentru MateiSebastian):

Daca o las asa se poate strica placa video?

| MateiSebastian a răspuns (pentru wwkong1):

Da. În cel mai rău caz Îți plesnește GPU.

| wwkong1 explică (pentru MateiSebastian):

Si cam cat costa reparatia asta? garantie numai am

| wwkong1 explică (pentru MateiSebastian):

Si cam cat costa reparatia? garantie numai am

| K0sti a răspuns (pentru wwkong1):

E stricata deja, din cate vezi!