| Trinitrotoleu a întrebat:

De-o vreme telefonul meu nu mai functioneaza. Daca soliciti o aplicatie -orice aplicatie- apare notificarea asta pe ecran: "Aplicatia telefon nu functioneaza". E un amarat de Huawei Y530 si l-am mai si spart, dar functiona bine si nu l-as inlocui. Imi puteti spune ce-i cu el si cum ar putea fi reparat va rog?

1 răspuns:
| MedionTcO a răspuns:

Pot exista mai multe cauze ale problemei tale. Iti recomand o resetare din fabrica, care o gasesti la setari in copii re rezerva.