| sweetlollypop a întrebat:

De unde as putea sa cumpar o placa de baza pentru un laptop dell 1526? Funda

3 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Nu vei gasi nimic pentru laptop momentan.
nu isi permite nimeni sa aduca componente aiurea in tramvai in sperantaca i le va cumpara cineva candva tongue
in general nu se pot schimba componentele intr-un laptop/notebook pentru ca sunt fixe sau majoritatea sunt fixe.
nu stiu dc ti-ai luat laptop daca nu iti comvine de el.
daca se pot schimba atunci le poti schimba la cineva care se ocupa cu asa ceva si componente aduse pe comanda.

| TheSkyNow a răspuns:

Nu se gasesc placi de baza pentru laptopuri la magazine, doar in cazul in care gasesti pe cineva cu modelul identic dar cu alta defectiune, si iti da placa. Componente pentru laptop nu se pot compara la magazine in afara de RAM si Hard Disk.

| razvan96boss a răspuns:

De unde ai luat leptopul.sigur gasesti acolo sau la magazine speciale pentru asa ceva.