| kMirke a întrebat:

De unde imi pot face un card Paysafe sau Paypal? [ Ce fel de magazine? ]

2 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Cardul Paypal sau PaySafe sunt carduri virtuale... Daca ai un card deja existent de la BCR/BRD/Raiffeisen/Banca Transilvania, etc... La crearea contului te va pune sa pui datele afisate pe cardul pe care il detii. Nu iti iei cardul PaySafe sau PayPal pentru ca ele sunt carduri virtuale.

| danut a răspuns:

Iar daca vrei sa faci plati Paypal de pe cardurile bancare trebuie sa ceri acest lucru in mod expres banci, iar cardul trebuie sa contina moneda ceruta, platita prin Paypal sau faci o alta cerere pentru conversie. Exista si banci care fac conversia automat dar totusi trebuie facuta cerere la banca si dat acordul pentru asemenea card virtual. Oricum dupa ce ai facut tot "balciul" trebuie sa primesti niste coduri de la banca pentru ati activa cardul Paypal. Iar daca ai reusit toata tarasenia asta, ai sansa sa faci cumparaturi de pe net fara sa fi "refurbisat" de banii din cont. Magazine virtuale de pe net, de exemplu Ebay.