| ionpopa57 a întrebat:

De unde pot lua un Windows product key? Dau fundă!

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

De pe eMag, e doar vreo 500 RON.

| NLS a răspuns:

Daca e vorba de Windows 10, il poti lasa neactivat.
Va merge fara limitari, doar ca
-- iti va aparea mesajul acela de atentionare in dreapta jos
-- nu vei putea customiza interfata si alte chestii nu foarte importante prin Settings
(DAR poti schimba wallpaperul totusi, folosind un program pentru vizualizat imagini, precum IrfanView, XnView, ImageLounge, etc)

In rest, e si legal, e si gratuit.
Licentele ieftine la cateva zeci de RON de pe eMAG, ebay, si alte site-uri precum cel promovat de un vestit YouTuber roman, NU SUNT LEGALE.
Vezi aici motivul:
https://www.youtube.com/watch?v=CWy99VMFsMM&t=586s

Am cumparat 2 licente ieftine de acest fel, de pe 2 site-uri diferite.
Una inca merge, una a fost dezactivata dupa aproximativ 2 ani.
Am cumparat si 2 licente pentru Microsoft Office, niciuna nu a functionat, erau deja folosite (am pierdut 50 dolari doar pentru Office, si inca 20 pe acel Windows, de care m-am folosit totusi 2 ani).

Acum folosesc Windows neactivat pe PC, e mai corect asa decat sa folosesc anumite programe..., iar pe laptop am licenta, (asa a venit).