| anonimguy3 a întrebat:

De vreo 2 saptamani, cineva ma agreseaza pe mine si pe colegii mei de clasa si inca cativa prieteni cunoscuti cu un cont de Facebook fals. Faza este ca aceasta persoana stie multe lucruri despre noi si ne intrebam cine e, credem ca e un prieten cu glume proaste sau un retard dar nu stim. Noi suntem clasa a 9-a si habar nu avem cine este. Pune poze editate si false cu o persoana din orasul nostru care este si matura (peste 18 ani) si cu noi si ne deranjeaza.

Ma intrebam daca este o modalitate de a putea alfla adresa lui de IP si locatia cu ajutorul IP-ului poate ne dam seama cine este. Ne puteti ajuta please?

2 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

La facebook poți da report iar contul persoanei va fi verificat și închis.

| Eastwood a răspuns:

Dati mai multi report si o sa fie inchis contul, daca nu incearca sa-l ''descosi'', sa spune lucruri despre el, poate ai o banuiala de cine ar putea fi!
Oricum cineva pe care urasti si te uraste!