| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

De vreo cateva zile, PC-ul nu imi mai recunoaste cablul de date de la Nokia Lumia 520. Ce fac? Exista vreun soft pentru cablu? Ca poate s-a distrus.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Poate.Poti face o resetare a softului din telefon dar pierzi tot ce ai in memoria telefonului.Salveaza pe card si apoi fa-i o resetare!
Cum efectuăm un soft reset pe Lumia

Pentru a efectua un soft reset, ținem apăsat butonul de micșorare a volumului și butonul power al telefonului până acesta se restartează.

Mai multe aici:

http://mystreet7.com/......one-8.html

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Pentru a verifica cablu e nevoie de un aparat de masura si putina pricepere dar la pretul asta :

http://www.gsmnet.ro/......nal--64436

nu cred ca merita efortul.
Problema apare cand nu mai functioneaza portul USB din telefon.:-bd

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru stlucian):

Mai am un cablu, dar e de la tableta grafica. Tot asa e, numai ca e mai lung. Si tot nu merge. O fi de la soft. sad

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu explică (pentru stlucian):

Mersi, nu stiam asta!

| stlucian a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Pentru putin thumbs up

| stlucian a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Poate.Poti face o resetare a softului din telefon dar pierzi tot ce ai in memoria telefonului.Salveaza pe card si apoi fa-i o resetare!
Cum efectuăm un soft reset pe Lumia

Pentru a efectua un soft reset, ținem apăsat butonul de micșorare a volumului și butonul power al telefonului până acesta se restartează.

Mai multe aici:

http://mystreet7.com/......one-8.html